جریمه کنسلی رزرو هتل و شرایط آن

توسط مدیرسایت
جریمه کنسلی رزرو هتل

جریمه کنسلی رزرو هتل می تواند برای هر شخصی ناخوشایند باشد، چرا که همیشه همه چیز طبق برنامه پیش نمی رود. گاهی با وجود رزرو هتل و تعیین زمان سفر، مجبور می شویم که آن را کنسل کنیم.
اگر اطلاعات کافی در رابطه با کنسلی رزرو هتل نداشته باشید، امکان دارد دچار اضطراب شده و ندانید که باید چه کاری انجام دهید. با آگاهی از شرایط کنسلی، می توانید اوضاع را کنترل کرده و بدون نگرانی مراحل را طی کنید.
بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم که مطلب را تا انتها دنبال کرده و از دست ندهید.

نکات مهم برای کنسلی رزرو هتل

نکات مهم کنسلی رزرو هتل

برای کنسلی رزرو هتل هیچ قانون مشخصی وجود ندارد و هر هتل برای خود شرایط خاصی دارد. شرایط هر هتل با توجه به نوع آن که چند ستاره باشد، نوع اتاق و زمان سفر متفاوت می باشد.
به همین خاطر پیش از انتخاب هتل و رزرو آن، حتما شرایط و قوانین کنسلی و استرداد مبلغ را مطالعه کنید تا با آگاهی رزرو کنید. برخی از هتل ها حتی تغییر تاریخ رزرو را نیز به عنوان کنسلی در نظر می گیرند و شما مشمول جریمه می شوید.
در روزهای تعطیلی و شلوغی، اکثر هتل ها امکان کنسلی ندارند و برخی از هتل ها برای این روزها اقامت دو شب به بالا دارند. به این معناست که در روزهای پیک سفر، این هتل ها امکان رزرو اتاق ها برای یک شب را نمی دهند.
البته که این قوانین برای تمامی هتل ها یکسان نیست و به عنوان مثال بهترین هتل های مشهد قوانین سخت تری به نسبت هتل های دو ستاره این شهر دارند.

امکان کنسلی در تعطیلات

کنسلی هتل در تعطیلات

در روزهای تعطیلی و مخصوصا در روز های عید اکثر اتاق های هتل ها توسط آژانس های مسافرتی گارانتی می شود. به نوعی این اتاق ها، بر اساس یک قرارداد برای مدت مشخص و محدود در اختیار آژانس ها قرار می گیرد. در چنین شرایطی آژانس مربوطه، تمام هزینه ی اتاق ها و شرایط کنسلی را برعهده می گیرد.
اکثر هتل ها در هنگام کنسلی، یک درصد مبلغ را نزد خود نگه می دارند. البته بعضی از سایت های رزرو آنلاین نیز اقدام به دریافت کارمزد نمی کنند.
کاربرانی که از سایت آی آر اتاق اقدام به رزرو هتل در مشهد می کنند، می توانند در صورت نیاز اقدام به درخواست کنسلی کنند. ما در این مواقع شرایط کنسلی هتل مورد نظر را بررسی کرده و به درخواست شما رسیدگی میکنیم.
به این نکته توجه داشته باشید که قوانین کنسلی به سایت های رزرواسیون بستگی ندارد. سایت آی آر اتاق تنها قوانین را به مسافر اعلام می کند تا بر اساس آن کاربر مراحل را طی کند.

سوالات متداول کاربران

برای کنسلی هتل چه کاری باید کرد؟

برای لغو رزرو اتاق ها می توانید با هتل مورد نظر تماس کرده با با پشتیبانی سایت رزرو هتل تماس بگیرید تا اقدامات لازم انجام شود.

چه زمانی نمی توان هتل را کنسل کرد؟

در روزهای تعطیلی و عید، امکان کنسلی وجود ندارد و در صورت لغو رزرو تمام مبلغ اتاق از مهمان کسر می شود.

وبلاگ های مشابه

نظرات خود را برای ما ارسال کنید